گفتمان عرفان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» خبر جدید از استاد طاهری
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالإثنين سبتمبر 20, 2010 6:23 am من طرف arad

» تفسیر الفاتحه
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالأحد سبتمبر 12, 2010 3:23 am من طرف arad

» فلسفه پیدایش هستی
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالسبت أغسطس 21, 2010 4:27 am من طرف arad

» 666
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالسبت أغسطس 21, 2010 3:53 am من طرف arad

» قطره
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالأربعاء أغسطس 18, 2010 10:05 am من طرف arad

» سوال(لطفا جواب دهید)
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالأربعاء أغسطس 11, 2010 1:42 pm من طرف dosam

» نماد 666 در لا به لاي زندگي روزمره
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 1:02 pm من طرف Erfan

» سوال درباره پاکسازي مکان از موجودات غير ارگانيک
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 11:10 am من طرف خانوم دکتر

» ویژه نامه تخصصی فرادرمانی مجله طب کل نگر منتشر شد.
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 9:38 am من طرف Erfan

» گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی»
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 9:30 am من طرف Erfan

» گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی »
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 9:24 am من طرف Erfan

» گزارش بهبود عیب انکساری چشم با فرادرمانی
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 9:12 am من طرف Erfan

» نمونه هاي برگردان موسيقي خوانندگان ايراني داخل کشور
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 8:04 am من طرف Erfan

» محور وجودي، شعور و ضد شعور
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 6:37 am من طرف Erfan

» هوش ظاهري و هوش باطني (IQ - WQ)
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 6:34 am من طرف Erfan

» نمادهای شبکه منفي در تهران (ساختمان بانک قوامين)
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالخميس أبريل 02, 2009 1:07 pm من طرف Erfan

» نمادهای شبکه منفي در ايران (دماوند و فرقه‌هاي رازآميز)
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Emptyالخميس أبريل 02, 2009 12:48 pm من طرف Erfan

گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی »

گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » Empty گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی »

پست  Erfan الجمعة أبريل 03, 2009 9:24 am

مقدمه:
مدولوبلاستوم، 20% تومورهای بدخیم دوران کودکی را شامل می شود. در سنین 10-5 سال شایعتر است.نسبت ابتلا در پسرها بیشتر از دختر هاست( 2- 1.3 برابر).این تومور در ورمیس مخچه و کف بطن چهارم تشکیل می شود. علائم آن شامل افزایش فشار داخل جمجمه، هیدروسفالی انسدادی( تجمع مایع مغزی – نخاعی در جمجمه )، آتاکسی( اختلال راه رفتن )، متاستاز به مایع مغزی – نخاعی و تحت فشار قرار گرفتن نخاع است. درمانهای رایج شامل جراحی و پرتو درمانی به همراه شیمی درمانی است. از کورتیکوسترویید ها برای کاهش فشار داخل جمجمه استفاده می شود. با درمانهای رایج در بهترین حالت، طول عمر پنج ساله 55-44% و یا طول عمر 10-5 ساله 80-50% گزارش شده و محو شدن کامل توده شایع نیست. در بیمار مورد گزارش که از " فرادرمانی" به همراه درمانهای رایج استفاده کرده است، توده بدخیم کاملاً از بین رفته، عود و متاستاز وجود نداشته و بیمار بعد از گذشت چهارسال بدون هیچ مشکلی در قید حیات است.

معرفی بیمار:
بیمار، پسر 9 ساله فرزند اول خانواده .متولد شده با روش سزارین.سابقه بستری بیمارستانی یا بیماری دیگری نداشته. پدر و مادر نسبت خانوادگی با هم ندارند. سابقه بدخیمی در اقوام درجه اول وجود ندارد.

در پنج سالگی دچار انحراف چشم و بدخلقی شد. سه روز بعد از ایجاد علائم با انجام CT SCAN

در تاریخ 4/7/1383 وجود توده در ناحیه مخچه مشخص می شود. در تاریخ 16/3/1383 تحت جراحی برداشت کامل توده و شانت گذاری قرار می گیرد.

پاتولوژی توده برداشت شده، مدولوبلاستومای نوع تیپیک را نشان می دهد.(ضمیمه 1)

در MRI 2/9/1383 هیچ توده ای دیده نمی شود.(ضمیمه 2)

از تاریخ 7/9/1383 تا 2/7/1384 به مدت یک سال تحت شیمی درمانی قرار می گیرد..

در MRI 11/7/1384 یک توده نزدیک بطن چهارم مشاهده می شود. با توجه به برداشت کامل تومور در جراحی و عدم وجود توده در تصویر برداری قبلی ، جراح عود تومور را مطرح می کند.(ضمیمه 3)

MRI انجام شده در تاریخ 17/12/1384 مشابه MRI قبلی است. (ضمیمه 4)

بیمار به مدت 20 جلسه تحت پرتو درمانی قرار گرفت.

در MRI 15/6/1385 همچنان یک ضایعه کوچک پشت بطن چهارم در سمت چپ دیده می شود.(ضمیمه 5)

طبق نظر جراح و انکولوزیست معالج ،جراحی مجدد یا شیمی درمانی و پرتو درمانی لازم نبوده و کنترل شش ماهه توصیه می گردد.

در MRI 17/12/1384 ضایعه قبلی با مختصر اثر فشاری روی بطن چهار، همچنان دیده می شود.

از مهر ماه 1385 توسط یک فرادرمانگر ارتباطات فرادرمانی به صورت حضوری یا تلفنی برای بیمار شروع شد. درMRI 5/10/1385 بعد از گذشت 15 ماه از شروع " فرادرمانی" هیچ توده ای در ناحیه مخچه و بطن چهارم دیده نمی شود. در این مدت بیمار درمانهای رایج را دریافت نمی کرد.(ضمیمه 6)

بیمار در جریان بیماری، دچار اختلالات رفتاری به شکل عصبانیت و تحریک پذیری شده بود که پس از شروع فرادرمانی بهبود پیدا کرد. سردرد و انحراف چشمها نیز بهبود یافته است. هیدروسفالی بهبود یافته است ، البته بیمار شانت مغزی هم دارد.

در MRI 1/5/1386 نیز اثری از توده دیده نمی شود.(ضمیمه 7)

در آخرین MRI انجام شده در تیر ماه 1387 همچنان اثری از توده دیده نمی شود.

در حال حاضر بعد از گذشت چهار سال از شروع بیماری، بیمار همچنان بدون عود ، متاستاز و ناتوانی زنده است.

از ابتدای سال 1387 دیگر " فرادرمانی" برای بیمار انجام نمی شود. بیمار هیچ درمان دیگری دریافت نمی کند.

بحث:
این بیمار، اولین مورد مدولوبلاستومای درمان شده با فرادرمانی است. اما اولین توده بدخیم درمان شده با این روش نیست. روشهای درمانی رایج پزشکی که سلولهای سرطانی را از بین می برند، شامل شیمی درمانی و پرتو درمانی به سلولهای سالم نیز آسیب می رسانند. در جراحی نیز همیشه خطر آسیب به اعضای دیگر وجود دارد به اضافه این مطلب که جهت پیشگیری از باقیماندن سلولهای بدخیم همیشه مقداری از بافت سالم اطراف نیز باید برداشته شود. در این روش ها مانند مورد معرفی شده، همیشه خطر عود به علت اندک سلولهای بدخیم باقیمانده وجود دارد. در "فرادرمانی" بدون هیچگونه آسیب به سایر سلولها یا اعضا ترمیم انجام شده و سلولهای سرطانی با مکانیسم احتمالی تبدیل ماده به انرژی و انرژی به آگاهی از بین می روند. در واقع روشهای درمانی رایج به حذف و کنترل معلول و "فرادرمانی" به رفع علت می پردازد.

نتیجه گیری:
مورد معرفی شده نشان دهنده مؤثر بودن فرادرمانی در درمان سرطانهاست. گرچه این بیمار قبلاً درمانهای رایج را دریافت کرده بود اما در پایان دوره پرتو درمانی، توده عود کرده همچنان وجود داشت و از زمان آغاز " فرادرمانی" به بعد دیگر درمانهای رایج را دریافت نکرد. بنابراین می توان از بین رفتن توده عود کرده را به " فرادرمانی" نسبت داد.

از آنجا که حداکثر طول عمر مبتلایان به این بیماری 10 سال است، معرفی نمودن این مورد در چند سال آینده ارزش بسیار زیادی خواهد داشت.

" فرادرمانی " می تواند به عنوان یک روش درمانی نوین دریچه ای جدید در درمان سرطانها و سایر بیماریهای صعب العلاج بگشاید.

رضایت نامه:
خانواده بیمار از نشر این گزارش کاملاً رضایت دارد.

دیدگاه بیمار:
بیمار بدلیل کمی سن نظر خاصی راجع به این روش نداشته اما والدین بیمار اثر مطلوب فرادرمانی را تایید میکنند.

مستندات:
گزارش و اصل کلیشه های ام آر آی و سایر مدارک پزشکی بیمار در مجله موجود است.

نویسنده و فرادرمانگر:
آقای محمد علی طاهری-دکتر سروش عازمی خواه-دکتر سوشیانت عازمی خواه

منابع:
1- طاهری،م.ع.، انسان از منظری دیگر- نشر بیژن،1387

2- Behrman,R.E, Kliegman,R.M, Nelson Text Book of Pediatrics, 18 ed.

3- Jackler,B., Neurotology, 2nd Edition

ضمائم :
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » 2-1
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » 2-2
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » 2-3
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » 2-4
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » 2-5
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » 2-6
گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی » 2-7

Erfan
گروهبان
گروهبان