گفتمان عرفان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
المواضيع الأخيرة
» خبر جدید از استاد طاهری
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالإثنين سبتمبر 20, 2010 6:23 am من طرف arad

» تفسیر الفاتحه
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالأحد سبتمبر 12, 2010 3:23 am من طرف arad

» فلسفه پیدایش هستی
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالسبت أغسطس 21, 2010 4:27 am من طرف arad

» 666
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالسبت أغسطس 21, 2010 3:53 am من طرف arad

» قطره
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالأربعاء أغسطس 18, 2010 10:05 am من طرف arad

» سوال(لطفا جواب دهید)
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالأربعاء أغسطس 11, 2010 1:42 pm من طرف dosam

» نماد 666 در لا به لاي زندگي روزمره
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 1:02 pm من طرف Erfan

» سوال درباره پاکسازي مکان از موجودات غير ارگانيک
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 11:10 am من طرف خانوم دکتر

» ویژه نامه تخصصی فرادرمانی مجله طب کل نگر منتشر شد.
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 9:38 am من طرف Erfan

» گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی»
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 9:30 am من طرف Erfan

» گزارش درمان قطعی مدولوبلاستوم مخچه ای با استفاده از « فرادرمانی »
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 9:24 am من طرف Erfan

» گزارش بهبود عیب انکساری چشم با فرادرمانی
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 9:12 am من طرف Erfan

» نمونه هاي برگردان موسيقي خوانندگان ايراني داخل کشور
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 8:04 am من طرف Erfan

» محور وجودي، شعور و ضد شعور
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 6:37 am من طرف Erfan

» هوش ظاهري و هوش باطني (IQ - WQ)
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالجمعة أبريل 03, 2009 6:34 am من طرف Erfan

» نمادهای شبکه منفي در تهران (ساختمان بانک قوامين)
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالخميس أبريل 02, 2009 1:07 pm من طرف Erfan

» نمادهای شبکه منفي در ايران (دماوند و فرقه‌هاي رازآميز)
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Emptyالخميس أبريل 02, 2009 12:48 pm من طرف Erfan

گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی»

گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» Empty گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی»

پست  Erfan الجمعة أبريل 03, 2009 9:30 am

گزارش رفع انسداد عروق کرونر در مدت 8 روز با انجام « فرادرمانی»

مقدمه:

ایسکمی به معنای عدم وجود اکسیژن در نتیجه کاهش خونرسانی می باشد. علل ایسکمی میوکارد ( عضله قلبی) عبارتند از:

1- کاهش خونرسانی

2- افزایش نیاز میوکارد به اکسیژن

از جمله عللی که سبب کاهش خونرسانی میو کارد می شوند می توان به تنگی عروق کرونر و کاهش میزان اکسیژن خون اشاره کرد. تنگی عروق کرونر از این موارد ناشی می شود:

- آتروسکلروز

- اسپاسم عروق رکونر

- ترومبوز شریانی

- آمبولی شریانی

- بیماری های مادرزادی عروقی

شایعترین علت ایسکمی میوکارد بیماری آتروسکلروتیک شریان های کرونر اپیکارد می باشد.

روشهای تشخیص:

- الکتروکاردیوگرافی

- تست ورزش

- آزمون استرس به همراه اکوکاردیوگرافی

- آزمون استرس به همراه اسکن رادیونوکلیید SPECT (Single Photon Emission Computed Tomography)

SPECT قلب یک روش تصویربرداری با استفاده ازماده رادیواکتیو است. در این روش یک ماده رادیو اکتیو

(تالیوم یا تکنسیوم) به عنوان نشانگر داخل خون تزریق می شود و سپس مجموعه ای از تصاویر از قلب تهیه می شود. کامپیوتر این تصاویر را به صورت تصویر لایه لایه از قلب آماده می کند. این روش در حالت استراحت، فعالیت و یا استرس ایجاد شده به وسیله دارو، قابل انجام است و وضعیت خونرسانی به دیواره عضلانی قلب را نشان می دهد. با این روش موقعیت محلهای دچار نقص خونرسانی ( ایسکمی ) مشخص می شود.

درمان بیماری ایسکمیک قلب شامل :

- برطرف کردن عوامل تشدید کننده ( چاقی، مصرف سیگار، فشارخون بالا، بیماری ریوی، ...)

- درمان عوامل خطر ساز ( چربی خون بالا، سیگار، دیابت ملیتوس، چاقی،...)

- درمان دارویی ( نیترات ها، بتابلوکرها،آنتاگونیست های کلسیومی، داروهای ضد پلاکت )

- درمان جراحی ( بای پس عروق کرونر به کمک گرافت (Coronary Artery Bypass Grafting)، باز کردن عروق کرونر از راه پوست (Percutaneus Coronary Intervention PTCI)می باشد.

درمانهای دارویی قادر به بر طرف کردن کامل انسداد در عروق کرونر نیستند و در مواردی لازم می شود که انسداد از طریق جراحی رفع شود. در مجموع ، باز کردن عروق کرونر از راه پوست در برطرف کردن درد آنژین، مؤثرتر از درمان طبی عمل می کند. این عمل می تواند به صورت آنژیوپلاستی از راه پوست (Percutaneus Transluminal Coronary Angioplasty PTCA) و یا جایگذاری استنت (Stent) (لوله باریکی که برای باز ماندن رگ، درون آن قرار داده می شود) انجام شود.

بای پس عروق کرونر به کمک گرافت، یک عمل جراحی سنگین و پر هزینه است و دارای عوارض جراحی های بزرگ می باشد. باز کردن عروق کرونر از راه پوست عملی سبکتر و کمتر تهاجمی است اما دارای عوارضی از قبیل:

- دیسکسیون ( پارگی ) شریان

- ترومبوز ( ایجاد لخته در عروق )

- انسداد شریان

- ایسکمی غیر قابل کنترل

- نارسایی بطنی

می باشد.

معرفی بیمار:

بیمار خانم 55ساله که در شهریور 1386 دچار درد فشارنده قفسه سینه به مدت 15 دقیقه شد. روز بعد به یک مرکز پزشکی مراجعه کرد و در EKG ( الکتروکاردیوگرام)مشکل خاصی مشاهده نشد. سپس اکوکاردیوگرافی انجام شد ، که آن هم کاملا" طبیعی بود. اما پزشک معالج توصیه به انجام «SPECT » نمود.

در این بررسی کاهش فعالیت رادیواکتیو در انتهای قسمت قدامی دیواره بین بطنی دیده شد. با توجه به وجود این نشانه ایسکمی ، پزشک معالج توصیه نمود هر چه زودتر آنژیو پلاستی ( رفع گرفتگی عروق کرونر با وارد کردن کاتتر به درون رگ ) برای بیمار انجام شود(ضمیمه 1،2).

زمان شروع مشکل، بیمار مشغول گذراندن ترم 2 " فرادرمانی" بود وبالطبع روزانه ارتباطات را انجام می داد. در دو ارتباط اول پس از بروز درد مذکور ، بیمار دچار تشدید درد و تعریق شد، اما در روزهای بعد در زمان ارتباط مشکلی نداشت. بیمار 8 روز پس ازانجام SPECT که نشاندهده گرفتگی عروق کرونر بود به منظور باز کردن انسداد تحت آنژیوپلاستی از طریق پوست قرار گرفت. اما در کمال تعجب هیچ انسدادی در رگها دیده نشد و آنژیوپلاستی برای بیمار انجام نشد.(ضمیمه 2،3)

بیمار در فاصله انجام « تالیوم اسکن » و « آنژیوپلاستی» تنها ارتباطات فرادرمانی را روزانه انجام داده بود.

بحث:
بیماری که بر اساس ایسکمی مشخص شده SPECT قلب کاندید آنژیو پلاستی است قاعدتاً در آنژیوگرافی در کرونر انسداد قابل توجهی خواهد داشت واین انسداد با درمانهای دارویی ظرف 8 روز از بین نخواهد رفت. به علاوه این بیمار در این مدت از درمان دارویی هم استفاده نکرده بود.

روش های درمانی جراحی رفع انسداد عروق کرونر، همگی پرهزینه و دارای عارضه می باشند. در بعضی افراد هم به دلیل مشکلات طبی و بیماری های زمینه ای دیگر انجام جراحی مقدور نیست. به علاوه انسداد می تواند مجدداً در رگهای ترمیم شده ایجاد شود که جراحی مجدد این عروق مشکلتر خواهد بود.

از آنجا که" فرادرمانی" درمانی ریشه ای و نه علامتی است ، انتظار عود درد و انسداد را در این بیمار نداریم. پی گیری بیمار در سالهای آینده این مطلب را تأیید خواهد کرد.

نتیجه گیری:
تا کنون هیچ روش درمانی نتوانسته ظرف چنین مدت کوتاهی و بدون استفاده از دارو یا اقدام تهاجمی دیگر، انسداد عروق کرونر را رفع نماید.

این روش بدون هزینه، بدون عارضه، قابل انجام در همه سنین و کلیه شرایط طبی است. انتظار عود در این روش وجود ندارد.

این گزارش تأییدی بر گسترده بودن طیف بیماری های قابل درمان با فرادرمانی است.

رضایت نامه:
بیمار از نشر این گزارش کاملاً رضایت دارد.

دیدگاه بیمار:
بیمار از نتایج درمان خود بسیار راضی وبهبودی سریع خود را مدیون روش فرادرمانی میداند.

مستندات:
گزارش و اصل آزمایشات و سایر مدارک پزشکی بیمار در دفتر مجله موجود است

فرادرمانگر:
دکتر شیلا میرزاده-دکتر ویدا پیرزاده

منابع:
۱- طاهری،م.ع.، انسان از منظری دیگر- نشر بیژن

2-Fauci,A.S,et al Harrison's Principles of Internal Medicine, 17th Edition,2007

ضمائم :

گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» 5-1
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» 5-2
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» 5-3
گزارش رفع انسداد عروق کرونر با انجام « فرادرمانی» 5-4